Hava Temizleme Cihazı

3 ürün bulundu.
Filtrele

Hava Temizleme


Şehir hayatının bir sonucu olan duman, egzoz ve sayısız alerjenler arasında temiz hava soluyabilmek, neredeyse imkansız bir hâl alıyor. Bu nedenle, özellikle büyük şehirlerde yaşayan birçok kişi, havada bulunan parçacıkların giderilmesini sağlayan hava temizleme cihazlarına yöneliyor. Havada serbest olarak hareket eden partiküller, toz akarları, hayvan tüyleri, polen, küf, bitki sporları ve mantarlar, nefes darlığı gibi sorunları tetikleyebildiği gibi sağlıklı hava sirkülasyonunu da bloke ediyor. Bu tür parçacıkların, kronik ya da alerjik astım gibi hastalıkları kötüleştirdiği de bilimsel olarak tasdik ediliyor. Kapalı alanlarda sağlıklı ortamlar oluşturabilmek için tercih edebileceğiniz hava temizleme cihazları, pratik kullanım olanakları ve işlevsel yapıları ile öne çıkıyor. Farklı boyutlara, teknolojilere, filtreleme ve temizleme özelliklerine sahip olan cihazlar; ev, ofis, atölye ve iş yeri gibi çeşitli yerlerde gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Hava Temizleme Cihazı Fiyatları

Hava temizleme cihazı fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, ebatları, fonksiyonları, üretim teknolojileri ve filtreleme mekanizmaları gibi farklı detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Çeşitli ebatlarda imal edilen hava temizlik cihazı modelleri içinden odanızın metrekaresine uygun olan ürünleri tercih edebilmek de mümkün oluyor. Ortam havasını tamamen değiştiren cihazlar; kötü kokuları, küf oluşumlarını, polenleri ve mikron ölçekli parçacıkları ortadan kaldırabilen filtre sistemleri ile geliyor. Anti-alerjen özelliği bulunan cihazlarda ana filtre, orta filtre ve HEPA filtre gibi çoklu katmanlara sahip temizleyiciler bulunuyor. Büyük ve orta filtre mekanizmaları, genellikle tüy, toz, kir ve kıl gibi parça halindeki materyalleri bloke edebilecek şekilde geliştiriliyor. Uçucu özellik taşıyan ve hızlı bir şekilde havaya karışabilen alerjen maddeler, çeşitli filtre sistemleri ile kapalı hazneler içine hapsediliyor. Çelik filtreler ile toplanan atıklar, belli aralıklarla tahliye edilebiliyor. Ana depolama haznesi ve çelik filtreleri, su ve sabun ile yıkayabilmek de mümkün oluyor.

HEPA filtreleri ile donatılan ürünler, mikro ölçekli parçacıkları dahi kolaylıkla temizleyebiliyor. Ultra ince parçacıkları yakalayabilen yüksek verimli HEPA filtrelerinin, yılda en az bir kere yenilenmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca, çoğu oda hava temizleme cihazında ortamdaki havayı hızlıca değiştirmek ve etkili filtrasyon yapabilmek için çeşitli özelliklere sahip fanlar da kullanılıyor. Güçlü fanlar sayesinde hava sirkülasyonu devamlı olarak sağlanabiliyor. Panel üzerinde yer alan fan hızlandırma butonu, nem sayacı, servis ışığı ve programlanabilir zamanlayıcı düğmeleri gibi fiziksel kontrol birimleri, cihazı daha etkili bir şekilde kullanabilmenize olanak tanıyor. Örneğin; hava filtresi yetersiz çalıştığında ya da tıkandığında devreye giren servis ışığı, filtrenin değişme zamanı geldiğinin sinyallerini veriyor. Programlanabilir zamanlayıcı ise hava temizleme aletini belirlediğiniz bir zaman aralığında çalıştırabilmenize ya da çalışan cihazı programlayarak belli bir süre sonra kapatabilmenize imkan tanıyor.

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan eşya, aksesuar ve mobilyalar üzerinde belli oranlarda “VOC” adı verilen uçucu organik bileşenler yer alıyor. Yeni halılar, mobilyalar, boyalar, yapışkanlar, cilalar, tutkallar ve dezenfektanlar gibi maddelerde yüksek oranda uçucu bileşen (VOC) bulunabiliyor. Formaldehit, toluen, klorür, etilen ve benzen tarzı uçucu gazları ve buharları yakalayabilen hava temizlik makineleri, daha hijyenik ve steril bir ortam oluşturabilmenize yardımcı oluyor. Uçucu bileşenleri havadan arındırmak üzere tasarlanan polorizer veya iyonizer temizlik aletleri, hem kendinizin hem de sevdiklerinizin ferah bir nefes alabilmesini sağlıyor. Yeni nesil hava temizleme ürünleri, evdeki kötü kokuları ve gazları da büyük oranda giderebiliyor. Karbon filtreler ise tütün dumanı, yemek buharı, dışarıdan gelen kirli hava ve çevresel etkenlerin neden olduğu kötü kokuları rahatlıkla temizleyebiliyor.