Hesabım

Giriş Yap veya Üye Ol

Bilgisayar Kasaları

125 ürün bulundu.

Bilgisayar Kasası Tavsiye, Yorum ve Modelleri

Bilgisayar kasası, esas olarak, anakart , sabit sürücü , optik sürücü , disket sürücüsü vb. Gibi bir bilgisayarın içindeki tüm gerçek bileşenleri fiziksel olarak monte etmenin ve içermenin bir yolu olarak kullanılır . Genellikle bir güç kaynağı ile birlikte gelir .
Bir dizüstü bilgisayar, netbook veya tabletin muhafazası da bir durum olarak kabul edilir, ancak ayrı veya çok değiştirilemediklerinden, bilgisayar kasası, geleneksel masaüstü bilgisayarın bir parçasına gönderme eğilimindedir.
Bazı popüler bilgisayar kasası üreticileri, Be Quiet!, Antec ve Corsair.

Önemli Bilgisayar Kasası Gerçekleri
Anakartlar, bilgisayar kasaları ve güç kaynakları, form faktörü adı verilen farklı boyutlarda gelir. Üçünün de birlikte düzgün çalışması için uyumlu olması gerekir.
Birçok bilgisayar kasası, özellikle metalden yapılmış olanlar, çok keskin kenarlar içerir. Ciddi kesimlerden kaçınmak için açık bir kasa ile çalışırken çok dikkatli olun.
Bir bilgisayar tamircisi "bilgisayarı yalnızca getirin" dediğinde, herhangi bir harici klavye , fare , monitör veya diğer çevre birimleri hariç olmak üzere tipik olarak kasaya ve içinde ne olduğuna işaret ederler .


Bir Bilgisayar Kasası Neden Önemli?
Bilgisayar kasasını kullanmamızın birkaç nedeni var. Bunlardan biri, koruma için, ki bunun varsayılması kolay, çünkü en açık olanı. Toz, hayvanlar, oyuncaklar, sıvılar, vb., Bilgisayarın kasasının sert kabuğu onları kapatmaz ve dış ortamdan uzak tutarsa, bilgisayarın iç parçalarına zarar verebilir.
Her zaman disk sürücüsüne, sabit sürücüye, anakarta, kablolara, güç kaynağına ve bilgisayarı oluşturan diğer her şeye bakmak ister misiniz? Muhtemelen değil. Korumalı el ele tutuşmada, bir bilgisayar kasası aynı zamanda, bilgisayarın o yöne baktıklarında kimsenin gerçekten görmek istemediği tüm parçalarını gizlemenin bir yolu olarak da ikiye katlanır.
Bir bilgisayar kasasını kullanmanın bir başka iyi nedeni alanı serin tutmaktır . Bilgisayar bileşenleri üzerinde uygun hava akımı, bilgisayar kasası kullanmanın bir diğer avantajıdır. Kasa, fan havasının bir kısmının kaçmasına izin verecek özel menfezlere sahip olsa da, geri kalan kısmı donanımı soğutmak için kullanılabilir , aksi takdirde oldukça ısınır ve arıza yerine aşırı ısınır.
Fanlar gibi gürültülü bilgisayar parçalarını bilgisayar kasası içindeki kapalı bir alanda tutmak , yaptıkları gürültüyü azaltmanın bir yoludur .
Bilgisayar kasasının yapısı da önemlidir. Farklı parçalar bir araya getirilebilir ve hepsini bir arada tutmak için sıkıştırılarak kullanıcı tarafından kolayca erişilebilir hale gelir. Örneğin, USB bağlantı noktalarına ve güç düğmesine kolayca erişilebilir ve disk sürücüsü herhangi bir zamanda açılabilir.

Bilgisayar kasası açıklaması
Bilgisayar kasasının kendisi, dahili aygıtların desteklenmesini sağlayan herhangi bir malzemeden yapılabilir. Bu genellikle çelik, plastik veya alüminyumdur ancak bunun yerine ahşap, cam veya strafor olabilir.
Çoğu bilgisayar kasası dikdörtgen ve siyahtır. Özel durum aydınlatması, özel iç aydınlatma, boya veya sıvı soğutma sistemi gibi şeylerle kişiselleştirilmesi için bir vakanın stilini tanımlamak için kullanılan terimdir.
Bilgisayar kasasının ön tarafında bir güç düğmesi ve bazen de sıfırlama düğmesi bulunur. Küçük LED ışıkları ayrıca geçerli güç durumunu, sabit sürücü faaliyetini ve bazen diğer dahili işlemleri temsil eden tipiktir . Bu düğmeler ve ışıklar doğrudan kasanın içine sabitlenmiş olan ana karta bağlanır.
Kasalar genellikle optik sürücüler, disket sürücüler, sabit sürücüler ve diğer medya sürücüleri için 5,25 inç ve 3,5 inç genişleme bölmeleri içerir. Bu genişletme bölmeleri, kasanın önüne yerleştirilmiştir, örneğin, DVD sürücüsüne kullanım sırasında kullanıcı tarafından kolayca ulaşılabilmektedir.
Kasanın en az bir tarafı, belki her ikisi de, iç bileşenlere erişime izin vermek için açılır veya açılır. Bir dava açma ile ilgili talimatlar için rehberimize bakınız .
Bilgisayar kasasının arkasında, anakartta bulunan ve içinde bulunan konektörlere uyacak küçük delikler bulunur. Güç kaynağı, kasanın hemen arkasına da monte edilmiştir ve büyük bir açıklık, güç kablosunun bağlanmasına ve dahili fanın kullanılmasına izin verir. Fanlar veya diğer soğutma cihazları, kasanın her tarafına ve her tarafına takılabilir.