ADSL Modemler

19 ürün bulundu.
Filtrele

Modemler

ADSL Modem Çeşitleri

İnternet kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. Kısa sürede internete bağlanmanızı sağlayan teknolojiye ADSL teknolojisi denir. Kablo, bilgisayarınıza, tabletinize veya cep telefonunuza internete bağlanmamızı sağlayan ADSL modem fonksiyonu ile evinize ulaşır. Telefon kablosu ya da daha farklı sistemler üzerinden sağlanan bağlantı, ADSL modem türleri arasındaki hız farkını gösterir. Farklı teknolojilerle donatılmış modem ve bağlantı sağlayan ürünler markalarda bulunur. Teknolojinin her geçen gün gelişmesi, internetin önümüzdeki günlerde farklı yönlere çekileceğini ve sağladığı hızın şimdikinden çok daha yüksek olacağını gösterir. Her şeyin çevrimiçi yapılabildiği bir çağda, iyi bir modeminizi bu gelişimlere göre yenilemeniz oldukça önemlidir. Yeni bir modemle daha hızlı bir internet bağlantısına sahip olabilirsiniz.

ADSL Modem Nedir?

Teknolojinin gelişimi artık hayatınızın her alanında kendini gösterir. İnternet aracılığıyla çevrimiçi alışveriş yapabilir, evden dünyanın diğer ucuna rahatlıkla ticaret yapabilir veya farklı insanlarla çevrimiçi oyunlar oynayabilirsiniz. Dünyanın küreselleşmesine önemli ölçüde katkı sağlayan internet teknolojisi, bölgenizden uzaktaki okullardan eğitim almanızı sağlar. Daha niceleri ile internet kullanımının dünyada yadsınamaz bir yeri olduğu söylenebilir. Farklı modem modellerinde Router Range Extender adı verilen teknoloji ile kablolu bağlantıya ek olarak WiFi'ye uzun mesafe kablosuz bağlantı fonksiyonu ile de bağlanabilir. Bir yönlendirici menzil genişletici, modeminiz tarafından yayılan internet sinyallerini iyileştirir ve bunları daha ileri noktalara gönderir. Bu sayede evinizin veya ofisinizin herhangi bir noktasından internete kolayca bağlanabilirsiniz. Yapmanız gereken işleri kişisel bilgisayarınız ile bağlantıyı kesmeden yapabilirsiniz. Bu özelliği olmayan modemlerden kablosuz bağlantıyı genişletmek için ayrı cihazlar bulunur. Harcıalem’de her ihtiyaca uygun ürünleri her zaman bulabilirsiniz.

Modem ve Router Arasındaki Fark Nedir?

Modem, İnternet servis sağlayıcınızdan ve cihazınızdan sinyal alır ve bunları verilere dönüştürür. Modem üzerinde 3 adet port bulunur. Biri internete, biri yönlendiriciye, diğeri güç kaynağına bağlanır. Buna ek olarak bir Ethernet bağlantı noktasına sahiptir. Genellikle modemle karıştırılan router sayesinde, cihazlar arasında veri alışverişi yapılır. İnternete tek bir cihazla bağlanıyorsanız, bir routere ihtiyacınız olmaz, ancak herkes bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve TV’ler aracılığıyla kullanır. Evinizdeki hemen hemen her teknolojik cihaz bir internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Bu yüzden bir routere de ihtiyacınız vardır. Router, her cihaza bir IP adresi atar. Bu şekilde her cihaza farklı bir sinyal gönderilir. Kısaca modem, internet servis sağlayıcınızdan size internet sağlayan bir cihazdır. Router, evinizdeki cihazlara farklı sinyaller atayan bir cihazdır. Modem bir IP adresi atarken, router farklı cihazlara farklı IP adresleri atar. Modemler ve routerler tamamen farklı cihazlardır, ancak birlikte çalışırlar.

ADSL Mi Daha İyi VDSL Mi?

VDSL ve ADSL hizmetleri bakır kablo üzerinden verilir. Ancak teorik olarak VDSL hizmeti 100 Mbps'ye kadar artırılmış bant genişliği sağlar. Aynı zamanda çok yüksek hızda internete erişebilir. Santral yakınında ikamet eden bir abone iseniz VDSL hizmetinden yararlanabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde dağıtım panosuna iletim fiber optik kablo ile yapılabilir. Bu nedenle benchmark sonrası alacağınız maksimum hız mesafeye göre değişir. VDSL için ayrı, ADSL için ayrı modem kullanılır. VDSL hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, bir VDSL modeme ihtiyacınız olur. Bu nedenle bu özelliğe sahip bir ürün almanız önerilebilir. Bazı modemler hem ADSL hem de VDSL'i destekleyebilir. Bu iki ürün arasındaki farklar kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir bu nedenle ikisi arasında tercih yapmak doğru olmayabilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda Harcıalem güvencesi ile istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

En İyi ADSL Modem Hangisidir?

ADSL teknolojisi birçok özelliği bünyesinde barındırır. Farklı modellerde modemin USB portu üzerinden tüm ağ cihazlarıyla dosya paylaşımına olanak sağlayan ürünler, kullanıcılara büyük kolaylıklar getirir. Ayrıca USB bağlantı noktası olmayan cihazlarla dosya paylaşmayı da kolaylaştırır. Bu durum size zaman kazandırır. Genel olarak her modem tipinde adet Ethernet port girişi bulunur. Bu Ethernet portları, kablolu bir bağlantı kullanılarak modeminize farklı cihazın bağlanabileceği anlamına gelir. Fiber optik destekli modellerde internet hızı ciddi oranda artar. Fiber optik internet bağlantısı sunan bir internet servis sağlayıcınız varsa, evinizden modeminize fiber optik hatlar bağlarsanız internet bağlantı hızınızın önemli ölçüde artacağını görebilirsiniz. ADSL destekli modemler günümüzde internet hızının artmasında çok önemli bir rol oynar. En iyi ADSL model kullandığınız internetin alt yapısına uygun olan üründür.

Modem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnternet teknolojisi hızla gelişiyor ve ailenin en yeni üyesi olarak fiber optik internetin de içinde olduğu yeni alternatifler üretir. İnternet hızı her geçen gün artmakta, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenir. ADSL fiber optik modemler, kullanıcılara 1000 Mbps'ye varan bağlantı hızları sağlayabilir. Fiber optik internet bağlantısının kullanılabilmesi için modemin işlevine ek olarak internet servis sağlayıcı tarafından sağlanan fiber optik altyapı da gereklidir. ADSL modem tavsiyesi dikkate alındığında, ürün türleri her türden kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek, kullanıcı odaklı farklı çözümler içerir. Evinizde kullandığınız internetin ve kullanım şeklinize bağlı olarak markalar arasından ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer fiber içerikli bir internete sahipseniz bu alt yapıyı kaldıracak olan bir ürünü tercih ederek hız kesmeden kullanım sağlayabilirsiniz.

Modemin İyi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir modemin sizin için doğru ürün olup olmadığını anlamak için kullanım şeklinize odaklanabilirsiniz. Kullanımınıza ya da alt yapınıza uygun olmayan ürünlerin kullanımı internetin verimliliğini düşürebilir. Bu nedenle markaların ürünleri arasından modem tercih ederken ihtiyaçlarınızı, alt yapınızı ve kullanımızı göz önünde bulundurmalısınız. Şartlarınıza uygun olan modemler sizin için en iyi ürün olabilir.

ADSL Modem Fiyatları

Birçok farklı disiplinde bilgisayarlardan cep telefonlarına ve çeşitli cihazlara internet erişimi sağlayan ADSL bağlantılı modemler, çeşitli özelliklere sahip model seçeneklerine sahiptir. Bu modellerin özellikleri sadece fiyat farklılıklarına değil aynı zamanda internet kalite ve hız farklılıklarına da neden olur. ADSL modemlerin fiyatını etkileyen pek çok farklı teknik ve donanımsal özellik bulunur. Mbps değeri bu fonksiyonlardan ilkidir. 300 Mbit/s internetli modemler ve 1000 Mbit/sürünler farklı fiyat aralıklarında kullanıcıların hizmetine sunulur. Aynı şekilde internetin kalitesi ile 3G İnterneti sunan modemlerin gelişimi ile 4G İnterneti sunan ürünlerin gelişimi aynı değildir. Bu da zymodeller arasında fiyat seviyelerinde farklılıklar meydana getirebilir. ADSL 2+ teknolojisine sahip modemler ve ADSL teknolojisine sahip ürünler de çeşitli fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Bir modem modelinin anten içerip içermediği, ürünler arasında fiyat farkı yaratan bir donanım özelliğine örnektir. Sinyal güçlendiricili, boost özellikli ve özellikli modemler de diğer ürünlerden farklı fiyatlandırılabilir. Modeminize aynı anda birden fazla cihaz bağlamanız gerekiyorsa, bağlantı noktası sayısı özellikle önemlidir. ADSL özellikli bazı modemler dört bağlantı noktasına sahipken, bazı ürünler sekiz bağlantı noktası avantajına sahiptir. Bu alternatif port numaraları da fiyatı etkiler. Birçok teknik ürün gibi ADSL modem markası da fiyat farklılıklarına neden olan unsurlardan biridir. Farklı modem markalarının modemleri ve özellikleri fiyatı etkileyebili. Sizin için doğru modeli seçerken bu özelliklerin yanı sıra özellik çeşitliliği nedeniyle ortaya çıkan fiyat farklılıklarını da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Harcıalem’de yer alan ürünleri fiyat ve özelliklere göre inceleyebilirsiniz.